Więcej

Opis

Smoking to strój, który przez wielu mężczyzn uważany jest za przestarzały. Swój pogląd weryfikują wtedy, gdy zostają zaproszeni na eleganckie przyjęcie, którego organizatorzy piszą, iż obowiązujący strój to black tie lub cravate noire, co oznacza, iż należy kupić smoking. Warto wiedzieć, jak taki strój powinien wyglądać i jakie dodatki dobrać, by prezentować się elegancko i z klasą. Koszula, buty, mucha, spinki i guziki do koszuli to elementy, które muszą być idealnie dopasowane, by stanowić spójną całość. 

Smoking i niezbędne dodatki

Smoking to ubranie ponadczasowe, a jeśli kupimy model świetnie uszyty i wykonany z dobrej jakościowo tkaniny, będzie nam służył przez wiele lat. Smoking szyje się z czarnej wełny o niezbyt grubym splocie, gdyż na przyjęciach bywa ciepło. Klapy marynarki są szalowe i wyłożone jedwabnym atłasem, a na bocznych szwach spodni naszyte są błyszczące lampasy.

Koszula

Spod czarnej marynarki wystaje nieskazitelnie biała koszula zapinana na guziki jubilerskie. Absolutnie zakazane jest zakładanie koszuli w innym kolorze. Kołnierz w koszuli do smokingu powinien być wykładany, a często zdobią ją pionowe plisy (fałdy) biegnące równolegle do przodu koszuli. Tego typu ubranie jest pozbawione kieszeni na piersi, a mankiety koszuli zawsze są zapinane na spinki smokingowe.

Spinki i guziki smokingowe

Do tego typu koszuli trzeba założyć specjalne spinki w formie małych guzików. Najczęściej guziki jubilerskie do koszuli wykonywane są z czarnego onyksu, w złotej lub srebrnej dekoracji i zlokalizowane na podpince. Koszule smokingowe szyte na miarę mają zazwyczaj miejsce tylko na 2 lub 3 guziczki. Najczęściej taki spinki-guziczki występują w komplecie ze spinkami do mankietów. Dzięki temu nie będziemy musieli się martwić o ty, by spinki do koszuli smokingowej idealnie dopasować do guzików, gdyż producent zestawu zrobił to za nas. 

Buty i mucha

Do smokingu wskazane są buty w kolorze czarnym wykonane ze skóry. Ważnym elementem jest też wiązana mucha – jedyny właściwy wybór w tym przypadku, ponieważ smokingi są szyte w taki sposób, by eksponować muchę. Powinna ona być również w kolorze czarnym lub w kolorze klapy od marynarki oraz wykonana z tego samego materiału.

Guziki i spinki smokingowe jako prezent 

Mając do czynienia z kimś, kto często zakłada wieczorowe stroje spinki do smokingu w zestawie z guzikami do koszuli smokingowej będą idealnym prezentem. Praktyczne a zarazem stylowe, zapakowane w eleganckie pudełko sprawią przyjemność każdemu dżentelmenowi. W męskiej elegancji przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach. Warto więc korzystać ze sprawdzonych rozwiązań i kupić w naszym sklepie online komplet biżuterii do koszuli smokingowej. Dobrej jakości produkt będzie służył przez wiele lat.