Więcej

Opis

Guziki i spinki smokingowe – zestaw na wielkie wyjścia

Podczas własnego ślubu, ale i wybierając się na wesele, możesz postawić na smoking. Ten niezwykle elegancki strój zarezerwowany jest tylko na formalne, bardzo uroczyste okazje. Wraz z nim obowiązkowo powinieneś zastosować guziki i spinki smokingowe. Dzięki nim stworzysz wyrafinowany, bardzo elegancki zestaw, a także unikniesz modowego faux-pas.

Spinki smokingowe eleganckie – czym się charakteryzują?

Spinki smokingowe eleganckie zestawiasz wraz z wybranym smokingiem. Uzupełniają one Twoją stylizację, którą zakładasz na ślub, wesele, ale i na premierę w teatrze, bal czy uroczystą kolację. Tego typu strój będzie obowiązywał, jeśli na zaproszeniu, które otrzymałeś, widnieje informacja, że obowiązuje black tie, full evening dress lub cravate noire.

Od klasycznych spinek do mankietów, które zakładasz do eleganckich koszul wraz z garniturem, modele smokingowe odróżnia minimalizm i prostota. Smoking wymaga zastosowania stonowanej kolorystyki, dopasowanej zarówno do jego odcienia, jak i estetyki pozostałych dodatków, takich jak pas smokingowy, buty czy mucha.

Guziki smokingowe klasyczne – do czego służą?

Do smokingu dobierasz specjalną koszulę, która wyróżnia się krojem. Charakteryzuje ją wykładany kołnierzyk, mankiety, które wystają spod rękawów marynarki, a także pionowe plisy na przodzie koszuli. Ponadto koszula smokingowa bezwzględnie musi być biała, niezależnie od okazji, na jaką wybierany jest tego typu ubiór.

Gdy listwa koszuli smokingowej pozostaje widoczna, w ruch idą guziki smokingowe klasyczne. Znajdziesz je także pod nazwą guzików jubilerskich. Zazwyczaj wystarczą trzy bądź cztery tego typu guziki, aby w elegancki sposób spiąć koszulę założoną do smokingu. Ze względu na to, że masz na sobie formalny strój, guziki smokingowe powinny być eleganckie, kolorystyką dopasowane m.in. do wybranych spinek do mankietów. Wśród dostępnych modeli guzików smokingowych klasycznych najczęściej znajdziesz te wypełnione onyksem.

Spinki i guziki smokingowe – o tym pamiętaj!

Spinki smokingowe do fraka najczęściej znajdziesz w wersji z masą perłową. Te do smokingu – ze wspomnianym onyksem, jednak również dobrze możesz postawić na komplet w kolorze srebra bądź złota.

Guziki smokingowe spersonalizowane to sposób na wyróżnienie eleganckiej stylizacji, jednak pamiętać należy o formalnym charakterze uroczystości, na którą wybierasz tak szczególny ubiór. Ma być elegancko, spójnie, a także zgodnie z dress codem uwzględnionym w zaproszeniu.