Więcej

Opis

Szelki do spodni – akcesorium, które wraca do łask

Szelki do spodni mają bardzo długą historię, choć na jakiś czas zostały wyparte przez paski. Dziś jednak wracają do łask, bo odpowiadają za praktyczne trzymanie spodni na miejscu, a także za wyjątkowo elegancką i szykowną stylizację. Sprawdź, jakie modele znalazły się w ofercie naszego sklepu.

Szelki do spodni – najważniejsze funkcje

Najważniejszą funkcją, jaką spełniają szelki do spodni, jest utrzymanie tego elementu garderoby na miejscu. Teoretycznie pasek do spodni ma to samo zadanie, jednak nie jest w stanie zagwarantować, że spodnie pozostaną na miejscu, a włożona w nie koszula utrzyma się w nienagannym stanie. Szelki za to zapewniają to, na czym najbardziej zależy panom.

Są one również niezwykle wygodne w noszeniu, ponieważ nie uciskają i nie wpijają się w brzuch podczas użytkowania, w przeciwieństwie do paska.

Szelki do spodni męskie – elegancki i ciekawy dodatek do stylizacji

Szelki do spodni męskie stanowią elegancki dodatek do każdej stylizacji. Sprawdzają się przede wszystkim w ubiorze wybieranym na oficjalne wyjścia i ważne uroczystości. Można je zestawić razem z garniturem i krawatem, ale nie tylko.

Do wyboru są zarówno szelki do spodni klasyczne, jak i opatrzone ciekawymi motywami, wzorami czy wielokolorowe, które przede wszystkim uzupełniają codzienne lub casualowe stylizacje.

Szelki do spodni eleganckie – dostępne rodzaje

Wśród proponowanych szelek do spodnich można znaleźć te o różnych zapięciach. Wyróżnia się zapięcia:

  • typu X, które na plecach się krzyżują, z przodu są proste, w całości zapinane na cztery żabki;
  • typu H – o prostych ramiączkach, równolegle połączonych na plecach, posiadające cztery zapięcia;
  • typu Y, czyli z dwoma ramiączkami z przodu, które z tyłu łączą się w jedno. Taka konstrukcja oznacza zastosowanie trzech zapięć.

Niezależnie od wybranego typu zapięcia, eleganckie szelki są w stanie podkreślić lub nadać charakteru danej stylizacji.

Jak dobierać szelki do spodni?

W przypadku oficjalnych wyjść, wymagających formalnego stroju, np. garnituru, wybiera się zwykle klasyczne szelki, które pod ubraniem pozostają niewidoczne. Najlepiej postawić na stonowany kolor i brak zbędnych ozdobników. Sprawdzą się np. szelki do spodni skórzane.

Na wielokolorowe czy wzorzyste szelki do spodni regulowane można sobie pozwolić wtedy, gdy w grę wchodzi tworzenie stylizacji codziennych i casualowych. Tak dobrane szelki mogą być odzwierciedleniem np. upodobań mężczyzny, jego zainteresowań czy wykonywanego zawodu.

Szelki do spodni na guziki czy z zapięciem na żabki?

Szelki mogą być zapinane na żabki lub na guziki. Które z nich lepiej się sprawdzą? Szelki do spodni na guziki są propozycją, która najlepiej pasuje do strojów formalnych. Zapięcia na żabki są za to odpowiednie do stylizacji codziennych, casualowych i zdecydowanie mniej formalnych, gdy można pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa.

W Galante.pl znajdziesz rozmaite szelki do spodni, które będą trwałe, wygodne w codziennym użytkowaniu, a do tego wpiszą się w Twoje modowe gusta. 

W naszym asortymencie znajdziesz także skarpety męskie, czapki i szaliki męskie, aktówki męskie skórzane.