Więcej

Opis

Muchy męskie – obowiązkowy element wyposażenia garderoby każdego pana

Muchy męskie od dłuższego czasu zajmują zaszczytne miejsce tuż obok krawata. Chętnie wybierane, bo pasują już nie tylko do eleganckich stylizacji na wielkie wyjścia, ale i do tych casualowych, a nawet codziennych.

Męskie muchy są w stanie podkreślić charakter mężczyzny, jego gust, a przede wszystkim okazję, na jaką została skomponowana stylizacja. Dają również szansę na stworzenie nieco odważniejszej i ciekawej modowej propozycji.

Muchy męskie eleganckie – na wielkie wyjścia

Muchy męskie eleganckie są uniwersalne, dostępne w stonowanych barwach i nadają się do ubioru wybieranego na formalne okazje. Mogą być wiązane lub zapinane. Te pierwsze są trudniejsze w zakładaniu, ale efekt końcowy jest w stanie zachwycić. Wybór konkretnego modelu to jednak kwestia wielu czynników, nie tylko upodobań mężczyzny.

Klasyczne męskie muchy pasują zarówno do smokingu, jak i fraka. Z zastrzeżeniem jednak, że do smokingu należy wybierać tylko czarną muchę, a do fraka – białą. Na wciąż uroczyste, ale nieco mniej formalne okazje, można zakładać muszki w innych odcieniach, a nawet opatrzone odważnymi wzorami.

Muchy męskie do garnituru – czym powinny się charakteryzować?

Akcesorium, jakim są muchy męskie do garnituru, powinno zostać dopasowane do urody mężczyzny. Ten garderobiany gadżet jest uniwersalny, pasuje do wielu okazji i typów urody, jednak, jeśli mężczyzna nie czuje się dość dobrze w muszce, powinien pozostać przy krawacie.

Muchy męskie dobierane do garnituru muszą być spójne kolorystycznie. Ten garderobiany detal powinien także pasować do dobranej koszuli – nie może wystawać poza kołnierzyk, a odpowiednia szerokość to ta, która jest równa rozstawowi oczu.

Muchy męskie jedwabne – najbardziej eleganckie

Muszki męskie z jedwabiu najczęściej zestawia się ze smokingiem lub frakiem. Muszą bowiem pasować do materiału zastosowanego na klapach marynarki. Uznaje się je za najbardziej eleganckie i wizualnie efektowne, dlatego to idealny wybór w przypadku wieczornych, uroczystych okazji i ważnych rangą wydarzeń.

Muchy męskie w paski, kropki czy inne wzory?

Do strojów casualowych, a nawet codziennych można dobierać muchy męskie wzorzyste, z różnych materiałów. Im ciekawsze, tym bardziej niecodzienna i atrakcyjna stylizacja. Paski czy kropki zestawione ze stonowanymi odcieniami koszuli prezentują się elegancko, ale i oryginalnie. Natomiast muchy męskie na ślub powinny być nieco bardziej subtelne, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby i w tym przypadku wybrać coś niekoniecznie klasycznego.

Jedno jest pewne – muchy męskie zajmują ważne miejsce w modzie dla mężczyzn i warto je mieć w swojej garderobie.