Opis

Chcesz kupić zegarek chronograficzny dla siebie? A może szukasz modelu, który będzie odpowiedni na prezent – dla bliskiej osoby albo partnera biznesowego? W każdej sytuacji doskonałym wyborem okaże się produkt z naszej oferty.


Polecamy modele, które mają chronograf. Zegarek wyposażony w tę funkcję zyskuje na atrakcyjności i jest bardziej wszechstronnie wykorzystywany. Jeżeli nie jesteś przekonany do zakupu tego produktu, zobacz co to jest chronograf w zegarku, jak działa i dlaczego warto go mieć.


Chronograf w zegarku – co to?


Chronograf w zegarku pełni funkcję stopera, choć w fachowym nazewnictwie te dwa pojęcia nie powinny być używane zamiennie (w przeciwieństwie do stopera, chronografu nie da się wyzerować). Chronograf odlicza czas od momentu, w którym został uruchomiony. W podstawowych modelach czas odmierzany jest z dokładnością co do sekundy. Natomiast w bardziej zaawansowanych zegarkach, chronograf pokazuje nawet części dziesiętne oraz setne. Dotyczy to zarówno krótkich, jak i długich (kilkugodzinnych) bloków czasowych.


Jak działa chronograf w zegarku?


Zastanawiasz się, jak działa chronograf? Zegarek, który ma tę funkcję, oprócz głównej tarczy ma także subtarczę, na której prezentuje dane pomiarowe. Uruchamiasz go zazwyczaj przy pomocy przycisku znajdującego się z boku koperty. W ten sam sposób zatrzymujesz odliczanie (zazwyczaj trzeba nacisnąć i przez kilka sekund przytrzymać przycisk).


Dlaczego warto kupić zegarek chronograficzny?


Zegarek chronograficzny to nie tylko ciekawy gadżet. W wielu przypadkach ma on bardzo praktyczne zastosowanie. Naszym zdaniem warto w niego zainwestować, ponieważ:

  • chronograf w zegarku jest nieoceniony do kontrolowania wyników sportowych, przebiegu treningów,
  • dodatkowe subtarcze sprawiają, że zegarek prezentuje się bardziej luksusowo,
  • zegarki z chronografem mają elegancki wygląd, ale sprawdzają się też w wersji sportowej oraz casualowej.


Wiesz już, jak działa chronometr w zegarku i dlaczego warto wybrać właśnie taki model. Zachęcamy, abyś obejrzał czasomierze z naszej oferty i wybrał jeden dla siebie lub bliskiej osoby.


Zegarek chronograf – nasza oferta


W naszej ofercie znajdziesz zarówno zegarek damski chronograf, jak również model męski i unisex. Z łatwością dopasujesz je do swojego stylu życia i ubierania się, a także budżetu przeznaczonego na inwestycję. Mamy zegarki chronograficzne marki Colomer & Sons, które są dostępne w atrakcyjnych cenach.

W naszym asortymencie znajdziesz także zegarki militarne, zegarki sportowe, zegarki analogowe, zegarki elektroniczne.