Krawat oznaką stylowego mężczyzny

Mężczyzna, który chce czuć się stylowo i gustownie powinien pamiętać o kilku zasadach, które trzeba przestrzegać, aby zasłużyć sobie na takie miano. Warto dbać o swój wygląd, niezależnie od wieku. Dobrze i stosownie ubrany mężczyzna na pewno zyska aprobatę nie tylko płci przeciwnej, ale łatwiej będzie mu też uzyskać zamierzony cel na przykład podczas rozmowy biznesowej. W tym przypadku dobrze skrojony garnitur, wyprasowana koszula i wypastowane, czyste buty to nie wszystko. Koniecznym do osiągnięcia stroju idealnego będzie odpowiedni, dobrze zawiązany krawat.

Krawaty z jakiego materiału są najbardziej stylowe i pożądane przez mężczyzn?

Przyjęło się, że dostojny, prawdziwy mężczyzna powinien nosić krawat z jedwabiu. Takiego samego zdania są również eksperci z Galante. Każdy znajdzie coś dla siebie, zważywszy na to, że gama wzorów i kolorów jest bardzo szeroka i ciągle się powiększa. Dzięki temu, nie będzie problemu z dobraniem krawatu do konkretnej okazji, w szczególności na takie, gdzie ta część garderoby to podstawa. Z kolei jeżeli mężczyzna chce wyglądać dobrze i szykownie w stylu sportowej elegancji, jedwabny krawat może nie zdać egzaminu. Warto wtedy sięgnąć po krawat wełniany (mają inną fakturę, niż te jedwabne) lub dziergany, który może być również z jedwabiu, jednak jego splot pozwala na konstruowanie mniej zobowiązujących stylizacji.

Włoski krawat jedwabny

Cechy dobrze dobranego i odpowiednio zawiązanego krawata

Dobrze dobrany i zawiązany krawat powinien spełniać kilka podstawowych cech. Przede wszystkim trzeba dociągnąć go w.odpowiedni sposób, tak aby był mocno zaciśnięty. Oczywiście, wszystko w granicach rozsądku, aby zbytnio nie uciskał szyi i nie zaczął dusić jego użytkownika. Warto pamiętać również o tym, aby zawiązać krawat tak, żeby nie górny guzik koszuli nie pozostał odkryty. To nie współgra z zasadami dobrego stylu. Jeżeli chcemy osiągnąć odrobinę lekkości, możemy skonstruować tzw. “łezkę" pod węzłem. Swoją długością krawat powinien sięgać nie dalej niż do połowy klamry paska przy spodniach. Jeżeli chodzi o odpowiednią szerokość krawata, dobrze, jeżeli dobrana jest odpowiednio do szerokości klap marynarki.

Jakie są najbardziej praktyczne wiązania krawatu?

Wiązań i splotów tej części garderoby jest mnóstwo. Każdy znajdzie coś dla siebie, co nie sprawi kłopotu przy zawiązywaniu, ale też pozwoli na to, aby stylizacja była w pełni skończona. Można wymienić kilka metod wiązania krawata, które są chętnie stosowane:

  • "windsor" polecany jest na uroczystości. Ten splot optycznie skraca długą szyję. Będzie w nim dobrze wyglądał mężczyzna z mocnym podbródkiem
  • "półwindsor" to bardzo uniwersalny splot. Jest on symetryczny. Sprawdzi się w przypadku długiej szyi i wyrazistego podbródka. Na plus dla tego wiązania będzie to, że samoistnie się nie rozwiąże
  • "skrzyżowany" jest przeznaczony na specjalne okoliczności. Wyszczupli grubszą szyję. Również sam się nie rozwiąże.
  • "kent" to węzeł, który nie jest szybki i prosty w wykonaniu, przeznaczony dla cierpliwych osób. Warto skorzystać z niego w przypadku, kiedy posiadacz krawata jest dość wysoki, a sam krawat nie jest dość długi. Jest to wiązanie asymetryczne i nie rozwiązuje się samo.
  • “four-in-hand" jest uniwersalny dla praktycznie każdego kołnierzyka. Jest też odpowiedni na każdą okazję. Nie musi być wiązany zbyt starannie, aby nonszalancko się rozwiązał.

Podsumowanie wiadomości o krawatach

Krawaty to jedne z najbardziej szykownych dodatków do eleganckiego, bądź casualowego stylu ubioru mężczyzny. Odpowiednio do sytuacji, uroczystości, proporcji noszącego oraz przeznaczenia garnituru dobierany jest materiał, styl wiązania i faktura krawata. Naprawdę warto zapoznać się z kwestią odpowiedniego wiązania tego dodatku, aby móc w pełni cieszyć się z kompletnego stroju, który sprawdzi się podczas konkretnej okazji.

więcej krawatów z jedwabiu na: https://www.galante.pl/krawaty-jedwabne

Dodaj komentarz

Pola oznaczone (*) są wymagane